Mateja Kezman
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler..

5 posters

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. Empty Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler..

Mesaj  zeyynep Çarş. Nis. 09, 2008 9:00 pm

Basından Haberleri Burada Paylaşabiliriz.. Cool
zeyynep
zeyynep
Başkan
Başkan

http://www.nazelmasclub.com

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. Empty Geri: Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler..

Mesaj  kezmanmania Cuma Nis. 11, 2008 12:31 am

Kezman baş ağrıtıyor

Türkiye’ye geldiği günden bu yana yaptığı açıklamalar, “Çift forvet oynamalıyız” diyerek Zico’ya yönelttiği eleştiriler ve yedek kalınca çıkarttığı sorunlarla baş ağrısı olan Mateja Kezman, sezon sonunda yolcu gibi. Uzun zamandır ilk 11’de forma giymesine karşın, Chelsea ile oynanan rövanşta yedek kalınca, yine somurtan ve 90 dakika bitiminde, basına yüklenen Sırp oyuncu, daha sonra gittiği soyunma odasında kimseyle tek kelime konuşmadı. Duş aldıktan sonra sessizce giyinen ve arka tarafta bir köşeye çekilen Kezman’ın bu tavrı, futbolcu arkadaşlarının tepkisini çekerken, yönetimin de kendisini göndermeyi düşündüğü belirlendi.
kaynak:aa

kaynak:fenerbahce.com
kezmanmania
kezmanmania
Teknik Direktör
Teknik Direktör

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. Empty Kezman'ın doğum günü Hilton'da kutlandı

Mesaj  kezmanmania C.tesi Nis. 12, 2008 10:21 pm

Oyuncumuz Mateja Kezman'ın doğum günü Ankara Hilton Oteli'nde kutlandı. Ankaraspor maçı için bugün Ankara'ya gelen Profesyonel Futbol Takım oyuncularının toplu olarak yemek yediği Marmara salonu'nda üzerinde Mateja Kezman yazan pastayı kesen sırp oyuncumuz, 29 yaşına takım arkadaşları ve teknik kadronun katılımı ile girdi. İlk pasta dilimini Teknik Direktörümüz Zico'ya veren Mateja Kezman kutlamanın antrenmanda olmamasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etsede takım arkadaşları ilk antrenmanda unlu ve yumurtalı kutlamanın kendisine de yapılacağını söylediler.

haberle ilgili resimler...

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. Wdvhltxf6fcifb0najnc

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. 1if9iepkz73uef53309g

kaynak:fenerbahce.org
kezmanmania
kezmanmania
Teknik Direktör
Teknik Direktör

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. Empty Geri: Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler..

Mesaj  zeyynep Salı Nis. 15, 2008 9:10 pm

Hep Destek Tam Destek

Ligin 30. haftasında Ankaraspor karşılaşmasında kaçırdığı penaltının ardından futbolcumuz Mateja Kezman aleyhine basında yoğun bir yıpratma çabası olduğu gözlemlenmektedir. Mateja Kezman gibi santrafor mevkiinde oynayan pek çok önemli futbolcunun kariyerinde kaçırılan penaltılar bulunmaktadır. Mateja Kezman dünyada penaltı kaçıran ilk ve tek santrafor olmadığı gibi sonuncu da olmayacaktır. Mateja Kezman takımımızın santraforudur. Bugüne kadar takımımızın elde ettiği önemli başarılara attığı ve attırdığı gollerle katkıda bulunmuş ve takımımızın bugün bulunduğu liderlik koltuğuna ulaşması sürecinde terini akıtmış, sakatlanmış, emek sarf etmiş bir futbolcumuzdur.

Ligde kazanılan puanlar takımımızın tüm bireylerinin değerli katkıları ile elde edilmiştir. Kazanılan puanlar gibi kaybedilen puanlar da tüm takım bireylerinin müşterek hatalarının bir sonucudur. Ankaraspor maçında kaybedilen puanlar son derece önemlidir ancak takımımız halen liderdir ve Ankaraspor maçı öncesinde olduğu gibi kalan tüm maçlarını kazanması halinde ligi şampiyon olarak tamamlayacaktır.

Bugün birlik beraberlik günüdür. Tüm futbolcularımız birbiri ile dayanışma halinde ve tek vücut olarak ortak amaçları olan şampiyonluk hedefine kilitlenmiş şekilde gelecek maçlara hazırlanmaktadır. Teknik ekibimiz ve tüm yönetimimiz de onların arkasındadır ve başarıya ulaşacaklarından hiçbir şekilde tereddüt etmemektedir. Bugün, taraftarımızın da takımımıza hep destek tam destek sloganına uygun bir şekilde devam eden şampiyonluk yarışında destek olmasının zamanıdır. Takımımız liderdir ve geri kalan maçlarında tüm rakiplerini yenecek güçtedir.

Fenerbahçe'ye gönül veren taraftarlarımızı santraforumuz Mateja Kezman ekseninde yapılan olumsuz haberlere karşı uyanık olmaya davet ediyoruz. Bu tip haberlerin takımımızın birlik ve beraberliğine zarar vermeye yönelik haberler olduğunu hatırlatıyor ve bunların sadece rakiplerimizi mutlu edeceğinin unutulmaması gerektiğini belirtiyor ve değerli basınımızın şampiyonluğa yürüdüğümüz bu günlerde oyuncularımızı hedef alan yayınlardan kaçınmasını arzu ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

zeyynep
zeyynep
Başkan
Başkan

Mesaj  zeyynep Cuma Nis. 25, 2008 6:32 pm

"Söz veriyorum en iyisini yapacağım"
25 Nisan 2008 Cuma

Oyuncumuz Mateja Kezman, hafta sonu oynanacak Galatasaray maçıyla ilgili olarak "Rakibimizden üstün olduğumuz önemli özelliklerimiz var. Bu özelliklerimizi üst üste koyduğumuz zaman ve yüreğimizi de sahaya koyduğumuz zaman 3 puanı alıp şampiyonluk yolunda önemli bir adım atacağız" dedi. Kezman, Denizlispor maçında kaçırdığı gollerle ilgili olarak "Denizlispor maçı benim için değişik oldu. Normalde kaçırmayacağım goller kaçırdım ama kendime güvenimi korudum, kendime her zaman inandım ve motivasyonumu kaybetmedim. Sonra da harika bir gol attım. Takım arkadaşlarım da buna saygı duydular ve Ankaraspor karşısında kaçırdığım penaltıdan sonra her zaman yanımda olduklarını gösterdiler. Onlardan gördüğüm ilgi ve destek hayatımın en güzel günlerinden biriydi. Özellikle taraftarların desteği inanılmazdı. PSV Eindhoven'da oynarken buna benzer bir durum yaşamıştım ama Fenerbahçe taraftarları çok daha farklı olduğunu bana gösterdi. Bu yüzden o günü asla unutmayacağım" dedi.

Söz veriyorum en iyisini yapacağım

Mateja Kezman hafta sonu oynanacak Galatasaray derbisiyle ilgili olarak "Kendi adıma elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum" dedi. Kezman "Galatasaray maçıyla ilgili söylenecek çok fazla bir şey yok. Herkes bu karşılaşmanın önemini çok iyi biliyor. Bu Türkiye'deki en büyük derbi ve kazanan taraf büyük ihtimalle şampiyon olacak. Maça tamamen hazırız. Kendimize güveniyoruz çünkü daha iyi olan taraf biziz. Tek yapmamız gereken savaşmak. 90 dakika boyunca savaşmak savaşmak ve savaşmak. Ruhumuzu sahaya yansıtmalıyız, ondan sonra gerisi gelecektir ve problem olmayacak. Ben de kendi adıma elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü veriyorum. Büyük maçlar ve derbileri severim. Futbol kariyerimde bir çok derbi maçta goller attım. Umarım aynısını pazar akşamı tekrarlarım ve taraftarlarımızı mutlu ederim" dedi.

Medya abartıyor

Medyanın bazı olayları fazlasıyla abarttığını iddia eden Sırp oyuncumuz Mateja Kezman "Ligin 2. yarısına çok iyi başladım ve en çok gol atan oyunculardan biriydim. Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası'nda da goller attım. Kendime güveniyorum ve herhangi bir problem yok. Medya bazı şeyleri abartıyor. Ankaraspor maçında kaçırdığım penaltıdan sonra çok fazla şey konuşuldu ama bunlar benim motivasyonumu hiç bozmadı. Futbol bu, penaltı kaçırabilirsiniz. Christiano Ronaldo da Barcelona'ya karşı penaltı kaçırdı. Çok büyük futbolcuların da penaltı atamadıklarını zaman zaman gördük. Ligin 2. yarısından itibaren çok iyi oynadığımı düşünüyorum. Kendimi fiziksel açıdan tam olarak hazır ve güçlü hissediyorum. Galatasaray maçına da hazırım ve kendimi böyle hissettiğim dönemlerde takımıma çok yarar sağlıyorum" dedi.

Bu takıma, transfer olduğum ilk günden beri çok inanıyorum

Şampiyonluk şansına Fenerbahçe'nin diğer takımlardan daha fazla sahip olduğunu ifade eden Mateja Kezman "Önümüzdeki 2 maçı kazanıp şampiyonluğumuzu ilan etmek istiyoruz. Gençlerbirliği maçında kendi seyircimiz önünde bu mutluluğu yaşarsak gerçekten harika olur. Bu takıma, transfer olduğum ilk günden beri çok inanıyorum. Yaklaşık 2 sene oldu ve şu ana kadar çok şey kazandım. Bu sene de şampiyonluk yaşamak istiyorum. Gerçekten bunun için çok çalıştık. İnişler çıkışlar oldu ama artık sona geldik. Elimizden geleni yapmalıyız. Bir kez daha söylüyorum pazar günü savaşmalıyız. Yüreğimizi sahaya koyup 3 puanı almalıyız. Çünkü Galatasaray'a karşı avantajlıyız. Çok iyi bir teknik direktöre sahibiz. Onların ise bazı problemleri var. Fiziksel olarak da kendimizi üstün görüyoruz. Çünkü Sant'anna bizi çok iyi çalıştırıyor ve hazırlıyor. Takımın havası da çok iyi. Fenerbahçe'nin soyunma odasında inanılmaz bir ruh var. Ayrıca çok kaliteli bir takımız. İyi ve tecrübeli oyunculara sahibiz. Bütün bunları üst üste koyduğumuzda tabi ki şampiyon biz olacağız." dedi

zeyynep
zeyynep
Başkan
Başkan

Mesaj  kezmanım Cuma Tem. 18, 2008 12:47 pm

haberler için ty ama ben rica etsem bu haberler sağdece güvenilir kaynaklardan olsa örn:fenerbahçe.org gibi
kezmanım
kezmanım

Mateja Kezman Hakkında Basından Haberler.. Empty KEZMAN'IN ARAGONES YORUMU

Mesaj  bengükezman Perş. Tem. 24, 2008 11:33 am

F.Bahçe'nin Sırp golcüsü Kezman 'Aragones 25 yaşındaki insanlardan daha enerjik' dedi.Fenerbahçe'nin Sırp futbolcusu Mateja Kezman, yeni teknik direktörleri Luis Aragones'in İspanya Milli Takımı'ndaki performansına bakıldığında her zaman daha iyiye giden ve gelişen bir futbol yapısı bulunduğunu belirterek, "Aragones 70 yaşında ama saha içinde bazı durumlarda 25 yaşındaki insanların olmadığı kadar enerjik ve takıma hakim bir insan" dedi.

Avusturya'daki yeni sezon hazırlıklarında FB TV'de Yasir Kaya'nın sunduğu "Kamp Günlüğü" programına konuk olan Kezman, İspanya'da forma giydiği dönemlerde Luis Aragones'in İspanya Milli Takımı'nın başında olduğunu ve kendisini oldukça iyi tanıdığını söyledi.

Aragones'in futbolculuk döneminde de İspanya gibi üst düzey bir ligde hep çok gol atmış bir isim olduğunu vurgulayan Sırp futbolcu, şöyle devam etti:

"Aragones'in milli takım performansına baktığınızda her zaman daha iyiye giden ve gelişen bir futbol yapısı bulunuyor. Aragones için şu anda bulunduğu durum yeni bir tecrübe. İlk kez İspanya dışında bir ülkede çalışıyor. O da en iyisini yapmak isteyecektir."

Kezman, yaklaşık 3 hafta sonra Macaristan'ın MTK Budapeşte takımıyla yapacakları Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçı için Luis Aragones ile birlikte kampta sıkı bir şekilde çalıştıklarını kaydetti.

Mateja Kezman, geçen sezonun ikinci yarısında iyi performans sergilediğini ve goller attığını ifade ederek, "Tatildeyken de çok iyi çalıştım. Herhangi bir sorun olmaz ve gelecek sezon başından itibaren oynamaya başlarsam sezonun en golcü futbolcularından olabileceğimi umuyorum. Türkiye Ligi'nde 20 gol atarsanız iyi bir sonuç olabiliyor" dedi.
bengükezman
bengükezman

Mesaj  bengükezman Perş. Tem. 24, 2008 11:49 am

ve de bir haber daha..

Kezman'a talip var

Yabancı kontenjanını boşaltmak için gönderilmeleri gündeme gelen Maldonado ve Kezman’a bazı takımların talip olduğu belirlendi. Gönderilecek ilk isim olan ve teknik direktörümüz Aragones’in de kadrosunda düşünmediğini yüzüne söylediği Maldonado’yu Brezilya’nın Flemengo, Vasco de Gama ve Sao Paulo takımlarının istediği öğrenildi.
Şilili oyuncuyu Brezilya Ligi’nde yıllarca oynadığı için iyi tanıyan bu kulüplerin, dönmesi halinde kendisini transfer etmeye hazır olduğu kaydedildi. Kezman’a da ülkesinden Partizan ve Rusya’dan Rubin Kazan’ın talip olduğu belirtildi. Ancak Fenerbahçemizden aldığı yüksek ücreti bu kulüplerin vermeye yanaşmaması büyük bir sorun oluşturuyor.

Kaynak: Fanatik
bengükezman
bengükezman

Mesaj  kezmanım Cuma Tem. 25, 2008 1:04 pm

Sarı-lacivertlilerin bir an önce elden çıkartıp, yerine yeni bir golcü almak için araştırma yaptıkları Mateja Kezman için Fransız takımı Paris Saint Germain’den ’resmi teklif’ geldi. L’Equipe Gazetesi’nde yer alan habere göre PSG, Sırp futbolcuyu renklerine katabilmek için harekete geçti. Fransız kulübü, Real Zaragoza’da forma giyen Ricardo Oliveira transferi için bir yandan G.Saray ile büyük bir yarış verirken, diğer taraftan da sarı-lacivertli futbolcuya kancayı taktı. Paris Saint Germain’li yöneticiler, F.Bahçeli yetkilileri telefonla arayarak, Mateja Kezman’ın takımdaki son durumunu sorarak, yeni sezon için transfer etmek istediklerini de vurguladılar.

YÖNETİM SÜRE İSTEDİ

İKİ kulüp yöneticileri arasında gerçekleştirilen ilk tur görüşmede sarı-lacivertliler, Sırp oyuncuya senelik 3.5 milyon Euro ücret ödediklerini ve Atletico Madrid’den bonservisini alırken de 8.3 milyon Euro verdiklerini bildirdiler. Fransız yöneticiler ise Mateja Kezman’ın transferini gerçekleştirmeyi çok arzuladıklarını, ancak oyuncunun aldığı yıllık 3.5 milyon Euro’luk ücretin çok fazla olduğunu belirtti. PSG’liler, daha sonra ise “Bu parayı ödememiz imkansız. Ancak sizin de elden çıkarmayı planladığınızı duyduk. Bu nedenle ya bonservisini bedelsiz olarak verin ya da bu oyuncuyu bir sezon için bize kiralayın. Böylece hem sizin, hem de bizim beklentilerimiz gerçekleşmiş olur” diye öneride bulundular. Teknik direktör Luis Aragones’in de kadroda düşünmediği Kezman için gelen bu ani teklif üzerine sarı-lacivertli yöneticiler, konuyu biraz düşünmek için Paris Saint Germain’li yöneticilerden süre istedi.

Vatan
kezmanım
kezmanım

Mesaj  Batman Paz Tem. 27, 2008 11:33 pm

Kezman 8'e alınmıştı 3'e satılıyor

PSG Kulübü yetkilileri dün İstanbul’da Fenerbahçe ile masaya oturdu. Yönetim Sırp yıldızı 3 milyon euroya vermeye razı oldu
Fenerbahçe, Mateja Kezman için Fransa’nın Paris Saint Germain Kulübü ile anlaşma sağladı.
Kezman’ın prensipte evet dediği Fransız ekibinin yöneticileri dün İstanbul’a gelerek sarı-lacivertli yöneticilerle masaya oturdu.

İki sezon önce astronomik bir rakama Fenerbahçe’ye son dakika transferi olarak gelen ve o günden bu yana eleştirilen Kezman’ı, PSG’nin ünlü çalıştırıcısı Le Guen’in ısrarla istediği belirlendi. Le Guen’in takımında görmek istediği Kezman’ın Fenerbahçe’den ayrılmayı kabul ettiği, Fransız ekip ile ön anlaşma yaptığı da bildirildi.
Kezman’ı PSG’ye satan Fenerbahçe, yeni bir yabancı oyuncu için de kontenjan açmış oldu. Kezman’ın ismini MTK ile oynanacak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları için UEFA’ya bildiren listeye koyan sarı-lacivertliler, bir sonraki turda yeni transfer yapması halinde bu ismi oynatabilecek.

8 milyon euroya gelmişti

Kezman’ın yeni kulübünde Fenerbahçe’den aldığına yakın bir para kazanacağı, Fransız ekibinin ise Fenerbahçe’ye 3 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği belirlendi.
Kezman, sarı-lacivertli kulübe 8 milyon euro bonservis bedeline gelmişti. Sırp oyuncu da yılda 3 milyon euro ücret alıyordu.

Milliyet
26 Temmuz 2008 08:00
Batman
Batman
Başkan
Başkan

https://matejakezman.yetkinforum.com

Mesaj  Batman Paz Tem. 27, 2008 11:35 pm

Kezman, Aragones'e rest çekti

F.Bahçe Mateja Kezman konusunda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Fener'in Sırp golcüsü yeni hocası Aragones'e böyle rest çekti: "Mourinho bile yedek bırakamadı!"
Her ne kadar dünün gündemi başkan Aziz Yıldırım’ın açıklamaları gibi görünse de Sırp oyuncu bu gündemin önüne geçen açıklamalar ve davranışlarda bulundu.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; Paris Saint Germain’in resmen istediği Kezman öyle sözler kullandı ki bir anlamda faturayı teknik direktör Aragones ve F.Bahçe yönetimine çıkardı. PGS’ye gitmek isteyen ancak önceki gün yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması üzerine konuşan Kezman’ın zehir zemberek açıklamaları şöyle:

‘2 ALIRIM AMA YEDEK KALMAM’

“F.BAHÇE’DE 2 sezondur mutluydum. Ara ara haksız eleştiriler alsam da ben işimi yapıyordum. Aragones’in gelişiyle huzurum iyice kaçtı. Avusturya kampında ilk görüşmemizde bana ’yedek oturacaksan bu takımda kal’ dedi. Ben de ’ben yedek kalmam, kendime takım bulurum’dedim. Yollarımızı o dakika ayırdık. Ben Chelsea’de oynarken Mourinho bile beni yedek bırakamadı. Yedek bırakmaya başlayınca Chelsea gibi bir kulüpten ayrıldım. Aragones için de giderim. Gideceğim kulüpte huzur ve mutluluk istiyorum. Paris Saint Germain’de de bunu gördüm. Şimdi beni istemeyenler işi yokuşa sürüyor. Bu durumun bir an önce çözülmesi gerekiyor. 3 milyon Euro almam da 2 milyon Euro alırım ama yedek kalmam.

‘BENİ GÖRMEDEN KARAR VERDİ’

BEN F.Bahçe için elimden geleni yaptığıma inanıyorum. Hırsım ve mücadelemi taraftar beğeniyor. Ama teknik direktörümüz Aragones beni görmeden kararını hemen verdi. Daha önce de söylediğim gibi Semih yedek kalmayı kabullenebiliyordu ama ben bu durumdan rahatsız oluyordum. Bu şartlarda kalmam zor. ” PSG ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamaması Kezman’ı iyice kızdırırken Fransız kulübünün yetkilisinin de Paris’e döndüğü öğrenildi. Kezman’ın PSG’ye gitmek için yönetimden anlayış beklediği ve bir an önce bu konuda kendisine kolaylık sağlanmasını istediği belirtildi.

Vatan
27 Temmuz 2008 13:19
Batman
Batman
Başkan
Başkan

https://matejakezman.yetkinforum.com

- Similar topics